Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Kolejna Pielgrzymka dla których Trzeźwość stała się duchowym przesłaniem miłości, patriotyzmu i ukochania chrześcijańskich tradycji.
Jedziemy, tym razem niewielką grupką. W tym roku niestety nie autokarem. Było zbyt mało chętnych, ale ci co mieli chęć jechać jadą.
Obchody XXII Jasnogórskich Spotkań Środowisk Trzeźwościowych zaczynają się w sobotę 5 czerwca. My jesteśmy na miejscu w piątek 4-06.
Droga do Częstochowy minęła super. Za sterami pojazdu mój przyjaciel Stefek, który pożyczył busa od Pana Ferenca znanego w Łomży ze szkolenia kierowców - za co serdecznie DZIĘKUJEMY!.

Zaraz po przyjeździe udaliśmy się całą grupą do klasztoru, aby przywitać Najświętszą Jasnogórską Panią. Chwila zadumy, modlitwa przy boku przyjaciela, łzy szczęścia i pokory.
Zbliża się wieczór. Jedziemy na kwaterę, którą wcześniej zamówiliśmy. Na miejscu okazuje się, że nazwa "Świat ogrodów" nie jest przypadkowa. Pani, która nas gości, prowadzi szkółkę krzewów i roślin ogrodowych. Okolica jest po prostu piękna.
Strudzeni drogą bierzemy kąpiel, jemy kolacyjkę i po chwili śpimy jak zabici.

Sobota
Budzimy się raniutko. Śmiechy, żarty, atmosfera super. Jemy śniadanko i powoli, bez pośpiechu, ruszamy do Częstochowy. Na miejscu jesteśmy około godziny dwunastej i fajnie, Kasia ,Ula, Stefek i Adaś na obchodach Jasnogórskich Dni Trzeźwości są pierwszy raz. Jest czas na to, aby byli u spowiedzi i coś zobaczyli a także mogli uczestniczyć we wszystkich nabożeństwach oraz posłuchać ludzi na mitingu.
Godzina 15:30 - stoję na wieży. Właśnie rozpoczyna się droga krzyżowa. Mam w ręku aparat. W tłumie ludzi szukam swoich przyjaciół i dostaję wiadomość jesteśmy przy krzyżu. A Stefek dodatkowo pisze: niosę krzyż.
To co przeżyłem, robiąc im z góry zdjęcia, trudno jest opisać słowami. Miałem w oczach łzy. Cieszyłem się wraz z nimi i płakałem jak małe dziecko. Wzruszenie nie opuszczało mnie długo. Po drodze Krzyżowej spotykamy się koło pomnika rodziców Jana Pawła II. Idziemy na kawę i coś zjeść. W międzyczasie dzielimy się swoimi przeżyciami.

Czas szybko płynie rozmawiamy, zwiedzamy, kupujemy pamiątki dla swoich bliskich, którzy zostali w domku. Zbliża się Apel Jasnogórski i msza święta na błoniach. Tak kochani na błoniach. To już drugi rok jak mszę dla ludzi trzeźwych przeniesiono na błonie. Po prostu jest nas wielu, którzy obrali trzeźwą drogę życia, wielu i co roku coraz więcej.
Pogoda dopisuje. Niebo niemal bezchmurne, ale to pewnie przez to, iż mój przyjaciel Andrzej wziął ze sobą gumowce i sztormiak co było powodem do żartów, ale okazało się widać skuteczne. Z drugiej jednak strony wcale się mu nie dziwię. W zeszłym roku w czasie mszy rozpętała się burza, która niestety dała się we znaki uczestnikom.

Po upalnym dniu orzeźwiający chłodek wieczoru. Uczestniczymy we mszy na błoniach. Dla mnie to misterium jest niezapomnianym przeżyciem. Radość spotkania z Bogiem i ludźmi, którzy tak jak ja niosą swój krzyż i starają się robić to z godnością jaką wypada nieść go człowiekowi trzeźwemu. Obok mnie moi przyjaciele, ludzie którzy są dla mnie potężnym wsparciem. Dzielą się ze mną swoimi radościami i smutkami i dziś jesteśmy razem, śpiewając trzymamy się za ręce, tak mocno że aż bolą , jestem bogatym człowiekiem , bogatym w przyjaźń, Przyjaźń, którą mogę także ofiarować drugiemu człowiekowi.

Niedziela
Wracamy dziś do domku. Ciężko się rozstać z Najświętszą Mateńką, ale postaramy się wrócić tu za rok. Uczestniczymy jeszcze we mszy świętej. Modlitwa na kolanach w intencji rodzimy, bliskich, przyjaciół i tych którzy odeszli a kocham ich nadal i prośba o pogodą ducha, abym godził się z tym czego nie mogę zmienić ,odwagę i mądrość.
Dziękuję Wam moi przyjaciele, że mogłem tu z Wami być. Dziękuję Wam i tym którzy nam w tej pielgrzymce pomogli.
Tak jak już wcześniej napisałem jestem bogatym człowiekiem, bogatym w przyjaźń takich ludzi jak Wy Kochani.

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol