Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Moja pierwsza pielgrzymka do Częstochowy na XXII Jasnogórskie Spotkania AA.

Ludzkie słowa nie są w stanie opisać tego niezwykłego przeżycia. Tak wiele różnych emocji, tyle niezapomnianych chwil. Tego trzeba doświadczyć na własnej skórze. Wyruszyliśmy już w piątek, małą grupką: Ula, Henio,Stefek ,Andrzej, Marek, Adaś i ja.

Pogoda była świetna. Mieliśmy super kierowcę Stefka. Podróż minęła szybko w miłej atmosferze. Zrobiliśmy jeden postój za Warszawą. Wieczorem byliśmy na miejscu. Pomodliliśmy się na Jasnej Górze. Troszkę zwiedziliśmy i pojechaliśmy na kwaterę. Tam zjedliśmy kolację odświeżyliśmy się po podróży i wszyscy nieco zmęczeni podróżą położyliśmy się do łóżek. Porozmawiałyśmy jeszcze Ulą, lecz ona także zrobiła się śpiąca. Ja z nadmiaru emocji długo nie mogłam zasnąć. W końcu jednak trzeba było odpocząć i zebrać siły na kolejny, ciężki, pełen emocji dzień.

SOBOTA
Obudziłam się z samego rana. Atmosfera super. Wszyscy powitali mnie z uśmiechem na twarzy. Poranna toaleta i od razu pierwsza niespodzianka -zimna woda. To nie popsuło nam dobrego humoru . Zimny prysznic dobrze mi zrobił. Chwilę później śniadanko i wyjazd na Jasną Górę. Tam razem z Ulą i Stefkiem poszliśmy do spowiedzi do Wieczernika. Kolejka była długa, ale byłam cierpliwa. Wreszcie przyszła i moja kolej.
Później przyszedł czas na pamiątki dla rodziny. Poszliśmy pod pomnik rodziców Papieża. Tam poznałam osobiście kilka osób, które dotychczas znałam tylko przez internet. Namawiali mnie na wspólny miting, ale nie chciałam odłączać się od moich znajomych.
O godzinie 15.30 rozpoczęła się droga krzyżowa, kolejne ogromne przeżycie. Szłam blisko krzyża i udało mi się nawet przez chwilę go dotknąć. Wzruszyłam się. Nie uczestniczyłam jeszcze nigdy w podobnym wydarzeniu. Razem z Markiem i Heniem byłam w kościele św. Barbary. Tam wzięłam wodę ze źródełka.
O godzinie 21.00 udaliśmy się na apel jasnogórski. Później odbyła się msza św. na Błoniach. Kolejne wzruszenie. Tysiące ludzi takich jak ja. Czuć było więź, coś nie do opisania. Tę mszę św. zapamiętam na długo. Dała mi ona nową siłę i nadzieję. Po mszy św. wróciliśmy na kwaterę. Podzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Jeszcze tylko kolacja i sen po całym dniu pielgrzymki. Ja jednak znowu miałam kłopot z zaśnięciem. Chciałam jeszcze raz przywołać wspomnienia z całego dnia, poukładać sobie wszystko, co gromadziłam od rana: wskazówki, przeżycia, emocje i wrażenia.
Ciężko opisać jak wiele jeden dzień może wnieść w ludzkie życie...

NIEDZIELA
Powitał mnie kolejny przepiękny i słoneczny dzień. Śniadanie zjedliśmy na dworze. Spakowaliśmy się i koło 10 byliśmy już na Jasnej Górze. Trafiliśmy akurat na mszę świętą. Uczestniczyłam w niej całym sercem, przepełniona świeżymi jeszcze emocjami z poprzedniego dnia. Staliśmy naprzeciw Jasnogórskiego obrazu, tak blisko oblicza Najświętszej Panienki. Czułam jak ze wzruszenia ciekną mi po policzkach łzy. To wzniosłe, święte miejsce stało się w ciągu tych dni niewyobrażalnie bliskie, łaskawe i wyrozumiałe. Jasna Góra przygarnęła wszystkie "zbłąkane owieczki".
Przyszedł jednak czas na powrót do domu. Mimo upału droga minęła szybko. Zajechaliśmy po drodze do kolegi Andrzeja. Stefek był tak miły, że odwiózł mnie pod sam dom. Nie chciało mi się z nimi rozstawać.
Były to bardzo cenne i miło spędzone 3 dni, w świetnej atmosferze, wśród przyjaciół. Nigdy ich nie zapomnę, lecz z chęcią nie raz powtórzę.

Dziękuję wszystkim za te cudowne chwile, za to, że mogłam być tam z Wami. Było to dla mnie bardzo ważne doświadczenie.

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol