Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Pięciokrotnie jechaliśmy trasa Łomża - Bronowo - Drozdowo - Łomża.
Tym razem mieliśmy przygotowaną nową trasę, a co najważniejsze prawie o połowę krótszą. Wybraliśmy szlak: Łomża - Jednaczewo - Szablak - Nowogród i tą samą drogą powrót do Łomży. Jechaliśmy prawie cały czas przez las. W tej edycji wycieczki wzięło udział 32 osoby + 7 osób obsługi w samochodach. Tworzyliśmy naprawdę pokaźną grupę.

Zbiórka o 9:00. Czekaliśmy na wszystkich uczestników zajadając się ciastem upieczonym przez Jarka. Kiedy wszyscy już się zjawili, sprawdziliśmy listę uczestników i wyruszyliśmy w trasę. Pierwszą przeszkoda było przejechanie ulicy Zjazd na druga stronę. To bardzo ruchliwa droga, ale nasi piloci spisali się na medal. Ruch na chwile został wstrzymany i przejechaliśmy bez problemów. Pierwszy przystanek na początku Lasu Jednaczewskiego. Na posiłek zatrzymaliśmy się w Szablaku nad samą rzeką. To był dłuższy odpoczynek. Dorota uraczyła nas bigosem, który sama ugotowała. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że zjedliśmy cały wielki gar. Wspólne zdjęcie w ruinach bunkra. I ruszamy do Nowogrodu. Kilkanaście minut później jesteśmy na miejscu.

Nad rzeką tłum ludzi. Do tego mnóstwo samochodów i autokarów. Właśnie dziś odbywają się XX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej. Wspaniała impreza. Występowały zespoły kurpiowskie. Prezentowali się również soliści i tancerze. Wokół pełno straganów z różnymi towarami. Twórcy ludowi prezentowali swoje rzeźby i obrazy. Można było spróbować kurpiowskich smakołyków i za darmo zwiedzić Skansen. Mięliśmy na to półtorej godziny.

Punktualnie o 14:00 ruszamy w drogę powrotną. Ja z Robertem i Agnieszką jedziemy od razu do Stowarzyszenia przygotować ognisko. Wszystko idzie sprawnie. Rozpalamy ognisko i 5 minut później pojawia się jako pierwsza Agatka. Za nią cała reszta i na końcu Krzysiu, który był naszym zabezpieczeniem na wypadek, gdyby ktoś nie wytrzymał trudów wycieczki. Jeszcze kilka minut i pierwsze kiełbaski są już gotowe. Zajadamy ze smakiem i dzielimy się wrażeniami. Kolejny raz wszyscy są zadowoleni, ale u nas tak jest. Po siedemnastej sprzątamy i powoli rozjeżdżamy się do domów.

Ta wycieczka zapisze się na długo w pamięci. Było nas ponad 30 osób. Pogoda dopisała. Humory też, bo trasa była znacznie krótsza niż w latach ubiegłych. Miło było patrzeć na roześmiane twarze uczestników, szczególnie tych, którzy jechali z nami po raz pierwszy. Padła nawet propozycja, aby niedługo organizować następną. Kilka osób robiło zdjęcia. Mamy więc pokaźną dokumentację fotograficzną.

Jazda przez las nie była tak męcząca. Tylko czasami, gdy droga była piaszczysta, rowerzyści odczuwali trudy jazdy. Jednak nikt nie narzekał i wszyscy dzielnie "kręcili". Mam nadzieję, że kolejna będzie równie udana. Mamy już przecież stałych uczestników. Ci którzy byli po raz pierwszy już zadeklarowali udział w następnej.
To fantastyczne uczucie, kiedy można coś dać od siebie innym. Przecież to całkiem niewielki wysiłek.

Galeria(VI Rajd rowerowy)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol