Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Święto pracy uczciliśmy pracą, ale nie tylko. Zaplanowaliśmy również grilla i urodziny Dorotki.
Przyjechałem pierwszy. Za chwilę pojawił się Robert. Nie zdążyliśmy wypić kawy a pojawiali się następni. Zebrało się około 20 osób. Sterta drewna czekała a my popijaliśmy kawę. Po kwadransie już braliśmy się do pracy. jak to zwykle bywa nikt nikomu nie mówił co każdy ma robić - sami znajdowaliśmy dla siebie odpowiednie zajęcie. A pracy było sporo. Trzeba było przerzucić zwiezione drewno i ułożyć je na nowo na paletach. Planowałem, że praca potrwa około trzech godzin. Uporaliśmy się w 1,5 godziny. Byłem w szoku jak bez wydawania rozkazów i nadzoru praca szła błyskawicznie. Ułożyliśmy drewno, sprzątnęliśmy cały parking. W trakcie pracy zrobiliśmy sobie przerwę na kawę. Ustalaliśmy co jeszcze jest do zrobienia i każdy sam wybierał sobie zajęcie. Tak zgrana ekipa to prawdziwa rzadkość.

Powoli zaczęły pojawiać się nasze panie. My szykowaliśmy grilla a one urzędowały w kuchni. Kiedy pojawiła się nasza solenizantka Dorotka przerwaliśmy wszystkie zajęcia i złożyliśmy życzenia.

Przyszedł wreszcie czas na grilla. Głównym kuchmistrzem był Zbyszek. Jedzenie było wyśmienite. Po pracy apetyty dopisywały i przygotowywane wiktuały znikały jak kamfora. Miło było patrzeć na uśmiechniętych ludzi. W grillu uczestniczyły również dzieci. Pogoda dopisała. Cały czas świeciło słońce i było dość ciepło. Czas mijał bardzo szybko.

Kolejną częścią były urodziny Dorotki. Zebraliśmy się w naszym głównym pomieszczeniu. Teraz zajadaliśmy się tortem i ciastami przygotowanymi przez solenizantkę i nasze członkinie, które nigdy nie zawodzą w takiej sytuacji. Kiedy cukier poprawił nam jeszcze bardziej humory śpiewaliśmy karaoke. Bez mikrofonów ale słychać nas było z daleka. Oczywiście odśpiewaliśmy 100 lat. Czułem się fantastycznie widząc znajome twarze ale również nowe osoby, jak na przykład żonę Sebastiana Krysię. Powiększa się nasze grono. Grono ludzi pozytywnie nastawionych do życia, nie narzekających i umiejących dobrze się bawić we własnym towarzystwie.

Zbliżała się godzina 17:00 i powoli zaczęliśmy się rozchodzić. Sprzątanie nie zajęło zbyt dużo czasu. Jutro wrócimy do czystych pomieszczeń.

Jak zwykle sporządziliśmy dokumentację fotograficzną. Wybrane zdjęcia można zobaczyć w naszej Galerii (Pracowity i wesoły 1 maja). Całość w Stowarzyszeniu. Już nie pamiętam czy kiedykolwiek był taki 1 maja, że byłem z niego zadowolony. Ten z 2017 roku jest i długo go zapamiętam.

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol