Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Dzień pierwszy

Dwa miesiące przygotowań przyniosły dobry efekt. VII Forum trzeźwościowe było największym, jakie do tej pory organizowaliśmy i trwało dwa dni - 29-30 sierpnia 2015. Swoją pomoc zaoferowało wiele firm i osób prywatnych. Dzięki temu przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci.
Forum rozpoczęło się mszą świętą celebrowaną przez JE księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który objął honorowy patronat. Zebranych przywitał prezes stowarzyszenia i ksiądz proboszcz.
Po mszy droga krzyżowa ulicami: Ks. Anny, Rycerska, Piłsudskiego, Szosa Zambrowska. Udział wzięło około 250 osób.
Drogę krzyżowa pt. "Maski" przygotował nasz przyjaciel Henryk z Otwocka. Oprawę muzyczną zapewnili Anna i Krzysztof Lorenc oraz muzycy z Otwocka.

Wieczorem w Klubie "Bonar" odbył się mityng AA oraz zabawa taneczna - oczywiście bezalkoholowa. Całość zakończyła się o godzinie 1:30.
Oprócz mieszkańców Łomży udział wzięli goście z: Otwocka, Warszawy, Mrągowa, Hajnówki, Zambrowa, Radzynia Podlaskiego, Ostrowi Mazowieckiej, Terespola, Pisza, Grajewa, i innych miejscowości. Świadczy to o coraz większym zainteresowaniu.

Dzień drugi

Już o godzinie 6:00 pracownicy MOSIR w Łomży montowali scenę i "dmuchańce" dla dzieci. Pracownicy MPWIK gotowali grochówkę. Około ósmej WORD w Łomży rozpoczął ustawianie toru przeszkód i przygotowania do konkursu "Jeżdżę bezpiecznie". WORD ufundował trzy główne nagrody: rower i dwie hulajnogi. Chwilę później dotarli akustycy z Klubu "Bonar" w Łomży, którzy zapewnili profesjonalne nagłośnienie. Naszym partnerem od dwóch lat jest SPEED ASG, który przygotował większość atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie, trampolinę, samochodziki, strzelanie z karabinka ASG i inne. Wszystkie dzieci mogły z tego korzystać zupełnie za darmo.

Nasze stowarzyszenie rozstawiło swój namiot w pobliżu wejścia do kościoła. Prowadziliśmy koterię fantowa i udzielaliśmy różnych informacji. O 13:00 prezes stowarzyszenia i ksiądz proboszcz - organizatorzy forum - powitali zebranych. Życzyli miłej zabawy i szczęścia w loterii.
W trakcie Festynu rodzinnego wiele się działo. Na scenie wystąpili: Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff, Studio tańca BK Step Marka Kisiela, Carpe Diem Katarzyny Kuklińskiej, Klub Karate Dariusza Syrnickiego. Na skarpie za kościołem Stowarzyszenie Off Road Narew 4x4 Łomża.

O godzinie 14: 30 rozpoczęła się debata pt. "Alkoholizm - grzech czy choroba". Głównymi panelistami byli: ks. Kamil Paź z parafii św. Andrzeja Boboli oraz Pani Renata Szymańska - psycholog w WOPiTU w Łomży. Debatę poprowadził prezes stowarzyszenia Andrzej Werczyński. Uczestnicy wymieniali się swoimi doświadczeniami i poglądami.

O godzinie 17:00 wręczenie dyplomów dla dzieci biorących udział w konkursach losowanie nagród głównych w Loterii. Forum zakończyła msza święta celebrowana przez księdza biskupa.

Dwa miesiące "biegania" dało zaskakujący efekt - uśmiechnięte twarze ludzi. Udział wzięły całe rodziny. I o to właśnie nam chodziło. O naszym Forum informowało Radio "Nadzieja", Tygodnik "Kontakty" oraz portale internetowe 4lomza.pl i lomzynskie24.pl.
Zmęczeni, ale zadowoleni będziemy wspominać te dwa wyjątkowe dni.

Linki do atrukułów:
4lomza.pl
4lomza.pl

Galeria (Forum trzeźwościowe)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol