Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Ruszamy do Czarnej Wsi koło Rajgrodu. Będziemy tam realizować kolejne nasze zadanie.

Zbiórkę wyznaczyliśmy na godzinę 9:00. Kilkanaście minut przed czasem już wszyscy gotowi do wyjazdu. Sześć osób dojedzie w porze obiadu ze względu na obowiązki. Pogoda dopisuje. Jest słonecznie i ciepło. Kolumna samochodów rusza. Naszym "pilotem" jest Darek. Przed wyjazdem zwracaliśmy uwagę na bezpieczeństwo na drodze i spokojną jazdę. Od czasu do czasu mijają nas ci, którym się bardziej śpieszy. My jedziemy spokojnie i bezpiecznie docieramy na miejsce. Rozlokowujemy się w przygotowanych dla nas domkach. Dwa trzymamy w rezerwie dla tych, którzy przyjadą później.

Okolica cudowna. Las i jezioro. Widać kilka żaglówek i zapalonych wędkarzy po drugiej stronie. W naszej grupie również tacy są. Ten wyjazd to nauka przetrwania bez tak zwanych zdobyczy cywilizacji. Wygospodarowaliśmy również czas na próby naszej grupy teatralnej. Nie ma czasu "leżeć bezczynnie". Pierwszy dzień kończymy przy ognisku. Przygotowane zostało specjalnie dla nas. Pieczenie kiełbasek, rozmowy, śpiewy. Staramy się nie hałasować, aby nie zakłócać ciszy panującej wokół. Niebo zasnuwa się chmurami. Księżyc w pełni, a my uśmiechnięci przy ogromnym ognisku.
Od razu widać, ze spotkała się tu grupa ludzi dobrze się rozumiejących. Miła atmosfera panuje zresztą przez cały pobyt.

Łowimy ryby, zbieramy grzyby, rozpoznajemy kierunki stron świata. Zarówno w lesie jak i nad jeziorem zachowujemy się tak, aby nie burzyć tej błogiej ciszy jaka tu panuje. W lesie przydają się zdobyte wcześniej umiejętności - nie mamy kłopotów z rozpoznawaniem gatunków grzybów. Podczas wędrówki po napotykamy na niegroźnego zaskrońca i jadowitą żmiję zygzakowata. Oczywiście nie płoszymy zwierząt, w końcu to one są tu gospodarzami. To ich dom.

Ośrodek "Rybitwa", w którym się zatrzymaliśmy okazał się strzałem w dziesiątkę. Miła obsługa, smaczne jedzenie. Właściciel i pracownicy uśmiechnięci. Mam nadzieję, że nas będą dobrze wspominać. Nam to miejsce bardzo się spodobało.

W niedzielę około 15:00 szykujemy się do drogi powrotnej. Pakujemy swoje rzeczy, sprzątamy i godzinę później opuszczamy to piękne miejsce. Uśmiechnięte twarze są dowodem udanego pobytu. Zrobiliśmy całkiem pokaźną dokumentacje fotograficzną. Nagraliśmy również materiał na film. Chcemy mieć możliwość wrócić wspomnieniami do tych wspólnie przeżytych chwil podczas zimowych wieczorów. To dla nas bardzo ważne, bo wzmacnia relacje między ludźmi i cementuje cały zespół.

Czas spędzony w ośrodku "Rybitwa" wykorzystaliśmy również na próby naszej grupy teatralnej. W następną niedzielę mamy występ w Śniadowie. Choć mieliśmy przerwę w występach każdy dawał sobie znakomicie radę ze swoimi kwestiami. Czasami nasza Dorotka kazała nam powtarzać sceny, ale to przywilej reżysera i nikt nie protestował. Z uśmiechem patrzyłem, jak grzecznie powtarzaliśmy sceny. Wszystkim nam zależy, aby dobrze wypaść przed publicznością.

W tym roku dwa razy byliśmy nad jeziorami mazurskimi. Przepiękna kraina i na dodatek tak blisko nas.

Na koniec refleksja: nauczyliśmy się dużo, ale gdyby przyszło przeżyć tylko na tym co złowiliśmy i znaleźliśmy w lesie ... wrócilibyśmy znacznie odchudzeni. Wiedziałem, ze "mieszczuchy" mają ogromne kłopoty w miejscach nie zurbanizowanych. My dalibyśmy sobie radę, może przez 3-4 dni. Na szczęście pogoda dopisała, bo gdyby tak lało, to nie byłbym tego taki pewien. strasznie daleko odeszliśmy od natury i bez gadżetów wytworzonych przez naszą cywilizację bardzo trudno nam się odnaleźć na łonie przyrody. Dla wielu osób to była pierwsza próba przetrwania. Na szczęście wszyscy przeżyli.

Galeria (Biwak w Czarnej Wsi)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol