Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

6 marca 2011

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. Frekwencja 58%. Walne Zebranie przyjęło sprawozdanie z działalności za rok 2010 oraz bilans. Ustalono plan zadań na rok bieżący.
Uchwałą Walnego Zebrania przyznano tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia:

  1. Pani dr Zofii Dobrołowicz
  2. ks. Andrzejowi Popielskiemu

15 marca 2011

Spotkanie z łomżyńskimi Radnymi. Na spotkanie przybyli:

  1. Przewodniczący Rady Pan Maciej Borysewicz
  2. Radny Pan Andrzej Grzymała

W spotkaniu brali udział członkowie Stowarzyszenia oraz ks. Andrzej Popielski, który odebrał dyplom Honorowego Członka Stowarzyszenia. Pani doktor Zofii Dobrołowicz obowiązki służbowe nie pozwoliły na udział, więc kwiaty i dyplom zawieźliśmy do pracy.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Przedstawiliśmy naszą historię oraz problemy, z którymi się borykamy. Mamy nadzieję na nawiązanie ścisłej współpracy z Radą Miasta. Pierwszy krok już zrobiliśmy.

20 kwietnia 2011

Spotkanie Wielkanocne. Po mityngu grupy AA "Jutrzenka" odbyło się spotkanie Wielkanocne. Przybyło wielu naszych członków. Tradycyjnie podzieliliśmy się jajkiem. Czas spędziliśmy przy kawie, napojach i różnych łakociach przyniesionych przez uczestników.

25 maja 2011

Obchodziliśmy kolejną rocznicę trzeźwości. Tym razem jednego z najmłodszych członków Stowarzyszenia. Na tę uroczystość przyjechali do nas koledzy w Otwocka. Razem świętowaliśmy to doniosłe dla nas i całej Wspólnoty AA wydarzenie.

3 - 5 czerwca 2011

Wyjazd na XXIII spotkanie na Jasnej Górze. Pojechało nas 9 osób. Tym razem byli z nami najmłodsi członkowie Stowarzyszenia. Grupa była wesoła i mimo trudów podróży uśmiech gościł na naszych twarzach. Całą sobotę spędziliśmy na zwiedzaniu oraz spotkaniach ze znajomymi. W niedzielę zwiedzaliśmy ruiny zamku w pobliskim Olsztynie i zamek w Bobolicach. Cudowne widoki Jury Krakowsko-Częstochowskiej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Galeria (Częstochowa)

11 czerwca 2011

Czwarty raz jechaliśmy doliną Narwi. Przeważnie udział wzięli uczestnicy poprzednich wycieczek. Przyjechał również Jarek z rodzina z Ostrołęki. Pogoda już od początku nie zapowiadała nic dobrego. Przed dojazdem do wieży widokowej w Bronowie zaczęło padać. Po godzinnej przerwie decydujemy, że rowery pakujemy na samochód a uczestnicy wrócą samochodami. To była dobra decyzja, gdyż w Drozdowie i Kalinowie natrafiliśmy na ulewy.
Przyjechaliśmy do Stowarzyszenia. Zjedliśmy grochówkę a 2 godziny później zrobiliśmy ognisko. Przybyło jeszcze kilka osób. Po raz drugi pogoda pokrzyżowała nasze plany. Jednak na to nie mieliśmy wpływu.

Galeria (IV Rajd rowerowy)

13 czerwca 2011

Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Miasta na realizację naszych niektórych zadań. Podpisaliśmy stosowną umowę.

9 lipca 2011

Ognisko u Mariusza i Kasi.
Zebraliśmy chętnych i pojechaliśmy do Mariusza, jednego z naszych członków, który mieszka poza Łomżą. Taki plan "chodził nam po głowie" już wcześniej, ale nawał pracy nie pozwalał na wyjazd.
Okolica piękna. Pogoda również dopisała. Razem z nami była cała rodzina Mariusza - dzieci i żona Kasia. Spotkanie zakończyliśmy o północy. Jak zwykle zrobiliśmy kolekcję zdjęć do naszej Galerii (Ognisko).

16 - 17 lipca 2011

V Ogólnopolskie spotkanie integracyjno-sportowe nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim.
Na zaproszenie Ryszarda - Prezesa Stowarzyszenia Abstynenckiego "Azyl" wzieliśmy udział w organizowanej przez nich imprezie. Byliśmy jedyną grupą z naszego regionu.Okazało się, że to naprawdę potężna impreza. Udział wzięło ponad 300 osób. Mogliśmy zdobyc doświadczenie w organizowaniu tak dużej imprezy. Wzieliśmy udział w spływie kajakowym oraz kilku konkurencjach. Dzięki sprawności Adasia zdobyliśmy pierwsze miejsce w biegu w workach. Sami organizatorzy przy wręczaniu nagród mówili, że Adam był bezkonkurencyjny.
To nasz pierwszy taki wyjazd. Poznaliśmy wielu ludzi z innych stowarzyszeń oraz klubów abstynenckich. Wymieniliśmy się adresami a przede wszystkim doświadczeniami w organizowaniu różnych imprez rekreacyjno-sportowych. To był naprawdę owocny wyjazd.

Galeria (Tomaszów Mazowiecki)

6 sierpnia 2011

Spływ kajakowy z Łomży do Nowogrodu.
Pierwsza nasza impreza na wodzie. Nauczeni doświadczenie z Tomaszowa Mazowieckiego przygotowaliśmy się do niego starannie. Kajaki i obsługę przewodnika wynajęliśmy w PTTK w Łomży. Nasi członkowie stanowili dalsze zabezpieczenie: Henryk - ratownik medyczny i Marek - ratownik WOPR.
Udział wzięli nasi członkowie i przyjaciele z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa. Między innymi członek Zarządu Ostrołęckiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i trzeźwości "Arkadia" w Ostrołęce. 20 osób aktywnie spędziło czas nad wodą podziwiając uroki doliny Narwi. Pierwszy raz zaprezentowaliśmy nasze koszulki z logo stowarzyszenia i adresem strony internetowej. Teraz będziemy bardziej rozpoznawalni. Dzięki tej imprezie jeden z uczestników złożył deklarację członkowską.

Galeria (Spływ Narwią)

13 - 15 sierpnia 2011

Trzeci raz płyniemy kajakami. Tym razem Krutynią. Okazało się, że mamy zapalonych kajakarzy. Wystarczyła iskra z Tomaszowa Mazowieckiego a 8 osób połknęło bakcyla i uczestniczyło we wszystkich spływach. Dzięki temu płynęliśmy Pilicą, Narwią i Krutynią.

Galeria (Spływ Krutynią)

21 sierpnia 2011

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków. Podjęliśmy stosowne uchwały w celu zapewnienia sprawnej działalności oraz dalszego planu rozwoju.

26 - 28 sierpnia 2011

Wróciliśmy do tradycji sprzed lat i zorganizowaliśmy wspólnie z parafią św. Andrzeja Boboli Łomżyńskie Forum Trzeźwościowe "Zdrowy styl życia". Początkowo miał to być jedynie koncert Hani - naszej koleżanki, która przez własną twórczość opowiada o sobie i przemianie jaka się w niej dokonała - o czym mówi tytuł koncertu: "Mój świat".
Dzięki inicjatywie księdza proboszcza popartej przez kilku naszych członków z koncertu zrobiło się trzydniowe Forum. 27 sierpnia mszę świętą koncelebrował ks. bp. Tadeusz Bronakowski i to świadczy o tym, jak ważne jest to wydarzenie.

Galeria (Forum trzeźwościowe)

18 września 2011

Zgodnie z naszym harmonogramem pojechaliśmy na grzybobranie. Po wcześniejszym sprawdzeniu kilku miejsc, wybór nasz padł na lasy kurpiowskie. Ponieważ nie mogliśmy znaleźć miejsca, gdzie można palić ognisko, postanowiliśmy zorganizować je u naszego kolegi Mariusza. Piękna okolica, a poza tym już jedno w tym roku mieliśmy.
Grupa 22 osób mogła podziwiać las w jesiennej szacie. Odetchnęliśmy świeżym powietrzem. Przy okazji zrobiliśmy sporo zdjęć do naszej Galerii (Grzybobranie). Grzybów też trochę nazbieraliśmy. Czas spędzony na łonie natury znakomicie poprawił nam samopoczucie. Przy ognisku dołączyła do nas rodzina Mariusza. Było pięknie.

26 listopada 2011

Tradycyjnie zorganizowaliśmy zabawę "Andrzejkową" dla naszych członków i przyjaciół. Przyjechali do nas goście z innych miast, no. z Ostrołęki i Rutek. Tym razem nie było wróżb. Dzięki nowo zakupionemu sprzętowi mieliśmy doskonałe nagłośnienie oraz wspaniałe efekty świetlne. Zabawę zakończyliśmy o północy, ze względu na rozpoczynający się Adwent.

Galeria (Andrzejki)

21 grudnia 2011

Tradycyjnie w gronie przyjaciół i ludzi dobrej woli podzieliliśmy się opłatkiem. Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Jego Ekscelencja bp Tadeusz Bronakowski
  • Ks. dr Andrzej Popielski
  • Radny Andrzej Grzymała
  • mgr Anna Maksymiuk

Spotkanie miało bardzo uroczystą oprawę. Zebranych powitał Prezes Stowarzyszenia Jarosław Rewucki. Następnie słowo Boże zebranym przekazali ksiądz biskup i ksiądz proboszcz. Film z tej podniosłej chwili nagrał Henryk.
Dziękując za wspólna Wigilię, Jego Ekscelencja powiedział m.in.:
[...] dziękuję całemu stowarzyszeniu za wszelkie dobro jakie dokonuje się w tej wspólnocie [...]

Galeria (Wigilia)

30 grudnia 2011

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków uchwaliło nowy Statut Stowarzyszenia. Wystąpiliśmy również o przyznanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

31 grudnia 2011

Sylwester. Pożegnaliśmy mijający rok w gronie przyjaciół i znajomych. Zebranych pobłogosławił JE ks bp T. Bronakowski. Było wspaniałe jadło, dobra muzyka i sztuczne ognie. W dobrych nastrojach wkroczyliśmy w Nowy 2012 rok.

Galeria (Sylwester)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol