Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

5 stycznia 2013

Nowy rok rozpoczęliśmy od zaprezentowania naszego przedstawienia "Daj mi tylko 24 godziny". Tym razem przedstawienie odbyło się w kościele parafialnym w Śniadowie. Czwarty raz poruszyliśmy ludzkie serca. Po raz pierwszy w tym roku i po raz pierwszy poza Łomżą.

31 stycznia - 3 luty 2013

Wyjazd pięciu naszych członków i czwórki przyjaciół do Zakroczymia. Z każdym rokiem jedzie coraz więcej osób.

Galeria (Zakroczym)

9 luty 2013

W ramach współpracy z parafią pw. św. Andrzeja Boboli wzięliśmy udział w organizacji choinki dla dzieci.

Galeria (Choinka dla dzieci)

15 luty 2013

Powiesiliśmy ostatnią lampę w holu i tym samym zakończyliśmy remont tego pomieszczenia.

Galeria (Remont)

3 marca 2013

Walne Zebranie Członków. Przyjęliśmy sprawozdanie merytoryczne i finansowe. W tym roku po raz pierwszy będziemy starali się pozyskać 1% odpisu podatkowego. Ustalono także nowe logo Stowarzyszenia.

27 marca 2013

Spotkanie Wielkanocne. Swoją obecnością zaszczycili nas:

 • Jego Ekscelencja ks. bp Tadeusz Bronakowski
 • ks. kanonik Andrzej Popielski
 • Pan Andrzej Grodzki
 • Pani Anna Maksymiuk
 • Pani Agata z uczestniczkami grupy Al-Anon z "Neofita" w Łomży
 • nasi przyjaciele i znajomi

Galeria (Wielkanoc)

8 kwietnia 2013

Przyłączyliśmy się do akcji UM w Łomży i Fundacji Euro Nation promującej projekt "STOP wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża". Za naszą pomoc otrzymaliśmy podziękowanie:
Bardzo dziękuję za wsparcie. Serdecznie pozdrawiam. Małgorzata Marecka

11 maja 2013

II Bezalkoholowy Piknik Rodzinny w Śniadowie. Dzięki nawiązanej współpracy z GOK w Śniadowie, po raz drugi bierzemy udział w tej imprezie. Przygotowaliśmy stoisko z Centrum Informacyjnym. Braliśmy udział w konkursach, m.in zdobyliśmy I miejsce w konkursie na "napój 0%". O godzinie 17:00 zaprezentowaliśmy nasze przedstawienie pt. "Daj mi tylko 24 godziny".

Galeria (Majówka w Śniadowie, Występ w Śniadowie)

2 czerwca 2013

Na zaproszenie księdza Andrzeja Popielskiego wzięliśmy udział w Festynie rodzinnym z okazji dziesięciolecia powstania parafii. Przygotowaliśmy Punkt Informacyjno-Kontaktowy. Po godzinie 16:00 zaprezentowaliśmy uczestnikom Festynu nasze przedstawienie "Daj mi tylko 24 godziny".Po raz szósty dotarliśmy w głąb ludzich serc.

Galeria (Festyn rodzinny w parafii św. Andrzeja Boboli)

16 czerwca 2013

VI Rajd rowerowy doliną Narwi. Tym razem zmieniliśmy trasę na łatwiejszą i krótszą. Udział wzięło ponad 30 osób. Jechaliśmy z Łomży do Nowogrodu. W Nowogrodzie mieliśmy dłuższą przerwę i mogliśmy brać udział w obchodzonych właśnie Dniach Kultury Kurpiowskiej. Po powrocie do Łomży wspólne ognisko. Po raz pierwszy nagraliśmy krótki film z tej imprezy, który udostępniliśmy na youtube.

Galeria (VI Rajd rowerowy)

13 - 14 lipca 2013


Udział w VII Ogólnopolskim spotkaniu integracyjno-sportowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Galeria (Tomaszów Mazowiecki)

30 sierpnia - 1 września 2013

V Łomżyńskie Forum trzeźwościowe. Jak zwykle Forum odbyło się pod honorowym patronatem JE ks bp Tadeusza Bronakowskiego.

Za pomoc w organizacji serdecznie dziękujemy:

 • Urzędowi Miejskiemu w Łomży
 • Urzędowi Gminy w Łomży
 • Piekarni z Piątnicy
 • "W Jędrusiowej zagrodzie" z Piątnicy
 • Zakładowi produkcji sękaczy z Piątnicy
 • Ubojni zwierząt Rytel z Podgórza
 • Wiomar z Łomży
 • Państwu Wałkuskim z Łomży
 • Zakładom Mięsnym z Podgórza
 • Szkołom Nauki Jazdy - Ferenc, Skrodzki, Gruszfeld, OSZ Łomża

Współorganizatorom:

 • ks. Andrzejowi Popielskiemu - Proboszczowi parafii pw św. Andrzeja Boboli w Łomży
 • Dyrektorowi Klubu "Bonar" w Łomży
 • WORD w Łomży
 • Policji w Łomży

a także:

 • Radio Nadzieja w Łomży
 • Speed w Łomży
 • TOP Druk w Łomży
 • GOK w Śniadowie
 • WOPiTU w Łomży
 • Neofita w Łomży
 • Agencji reklamowej LOGO TK z Łomży

Nie zawiedli nas również nasi przyjaciele z innych miast Polski, którzy specjalnie przyjechali aby wziąć udział w Forum - niektórzy ponad 350 km. Mamy nadzieję, że uczestnicy znaleźli to czego szukali. Cieszy nas niezmiernie fakt, że dzięki naszym działaniom Łomża na mapie ruchu trzeźwościowego od kilku lat nie jest już białą plamą.

Galeria (Forum trzeźwościowe)

7 - 8 września 2013

Wyjazd do Strękowej Góry na grzybobranie. Podobnie jak w roku ubiegłym w sobotę mieliśmy wspólne ognisko a w niedzielę rano ruszyliśmy do lasu. W tym roku zbiory były obfite.

Galeria (Ognisko i grzybobranie)

26 października 2013

Występ naszej grupy teatralnej podczas obchodów XXV lecia ruch Anoninowych Alkoholików w Łomży. Zadanie zrealizowaliśmy dzięki współfinansowaniu UM w Łomży.

31 października 2013

Dzięki akceptacji Pana Preztdenta podpisaliśmy umowę na wynajem lokalu przy ul. Dwornej 13 z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Po adaptacji pomieszczeń przygotujemy oficjalne otwarcie nowej siedziby.

28 listopada 2013

Podpisaliśmy porozumienie z Dyrektorem WOPiTU w sprawie opuszczenia zajmowanego lokalu na Rybakach.

18 grudnia 2013

Ostatnia Wigilia na Rybakach. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Andrzej Popielski i ojciec Jan z Klasztoru Kapucynów w Łomży. Był również dyrektor WOPiTU i przedstawicielki Federacji dla Łomży. To pierwsze spotkanie, które sfilmowaliśmy. Dotychczas mieliśmy wyłącznie dokumentację fotograficzną. Pomimo prowadzonego od dwóch miesięcy remontu nowej siedziby udało nam się przygotować Wigilię z tradycyjnymi potrawami. Były również dania gorące. W kuchni uwijały się Dorota i Teresa. Niestety nie mieliśmy choinki. Postawimy ją już w nowym miejscu za kilka dni. Czas mijał bardzo szybko ale kilka osób zdążyło podzielić się swoimi refleksjami.

Galeria (Wigilia)

31 grudnia 2013

Stary rok żegnaliśmy w gronie przyjaciół. Nie było tańców, ale czas szybko mijał. To pierwsza impreza w nowym miejscu. Niespodziankę zrobiła nam Marzena, która przyszła w przebraniu razem ze swoją koleżanką. Ten rok przyniósł wiele zmian, które będą miały wpływ na naszą pracę w przyszłości.

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol