Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i Trzeźwość" powstało z przekształcenia Klubu "Zdrowie i Trzeźwość". Grupa ludzi, którzy zerwali z nałogiem, postanowiła zorganizować sobie bezpieczne miejsce, gdzie nie ma alkoholu. 20 grudnia 1991 roku Klub "Zdrowie i Trzeźwość" został wpisany do Rejestru Stowarzyszeń przez Sąd Rejonowy w Łomży - Wydział Cywilny. Tymczasowa siedziba Klubu była przy ul. Księcia Janusza I 12. W październiku 1993 przenieśliśmy się do małego pokoiku, który udostępnił nam Ośrodek Terapii Uzależnień przy ul. Rybaki 3.

19 marca 1996 roku Zarząd Miasta podjął decyzję o zmianie przeznaczenia podpiwniczenia po starej kotłowni na lokal użytkowy dla Łomżyńskiego Klubu "Zdrowie i Trzeźwość". Poniżej umowa przekazania lokalu. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi przeprowadziliśmy prace adaptacyjne i wykończeniowe pomieszczeń. Od tej pory mieliśmy się gdzie spotykać a także realizować nasze pomysły na trzeźwe życie i pomoc innym.

W dniu 20 lutego 1997 Uchwałą Walnego Zebrania Członków zmieniono nazwę z Łomżyński Klub "Zdrowie i Trzeźwość" na Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i Trzeźwość". 12 marca 1997 r. Sąd Wojewódzki dokonał zmiany nazwy .

18 listopada 2005 roku zostaliśmy zarejestrowani w Sądzie Gospodarczym w Białymstoku w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i Trzeźwość" i uzyskaliśmy numer KRS 0000244472.

Kolejnym etapem było uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Status taki uzyskaliśmy w styczniu 2012.

31 października 2013 podpisaliśmy umowę z MPGKiM w Łomży na wynajem lokalu przy ul. Dwornej 13. Wcześniej zgodę wyraził Prezydent Łomży. Z końcem 2013 roku po adaptacji pomieszczeń przenieśliśmy się do nowej siedziby.

Naszym celem jest propagowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia. W tym celu nawiązaliśmy nowe kontakty i podpisaliśmy umowy o współpracy. Z każdym rokiem chcemy rozwijać naszą działalność poprzez zwiększenie oferty.

Trzeźwe życie daje nam wiele radości i satysfakcji i tą radością chcemy się dzielić z innymi. Wspólnie z przyjaciółmi naszego Stowarzyszenia, którzy pomagają nam w realizacji tych zadań, staramy się wchodzić w nowe obszary życia. Stąd między innymi pomysł na konkurs fotograficzny, który umożliwiał pokazanie świata widzianego naszymi oczami.

Swoją działalnością chcemy pokazać, że ludzie, którzy zerwali z nałogiem, są pełni wiary i nadziei na nowe lepsze życie. Optymizm jaki nam towarzyszy udziela się coraz większej liczbie osób.

Razem zrobimy więcej - to nasze hasło.

JESTEŚMY POZARZĄDOWĄ ORGANIZACJĄ NON-PROFIT.

WESPRZYJ NAS
Nasze Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich i dobrowolnych datków.
Jeśli chcesz pomóc nam w realizacji naszych zadań, prosimy o wpłatę.

 

Władze Stowarzyszenia

Zarząd:

 • Prezes Zarządu - Robert Grzymała
 • Wiceprezes - Dariusz Radzimirski
 • Skarbnik - Marzena Rutkowska

Komisja Rewizyjna:

 • Przewodniczący Komisji - Tomasz Sierzputowski
 • Członek Komisji - Grażyna Wasiljew
 • Członek Komisji - Artur Żbikowski

Sąd Koleżeński

 • Przewodniczący Sądu - Agata Podmostko
 • Członek - Jacek Przestrzelski
 • Członek - Marcin Mościcki

Gratulacje

 • grady_woniecko
 • podziekowanie_wys_maz
 • prezydent_lomza
 • tomaszow_maz
 • wojewoda

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol