Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

12 stycznia 2014

Pierwsze w tym roku zebranie członków. Omawialiśmy zadania do realizacji w bieżącym roku oraz termin oficjalnego otwarcia nowej siedziby.

15 luty 2014

Wzięliśmy udział w balu karnawałowym dla dzieci organizowanym przez parafię pw św. Andrzeja Boboli. Dzięki zakupionej kamerze nagraliśmy tę imprezę. Głównymi prowadzącymi bal i zabawy dla dzieci byli młodzi ludzie zrzeszeni w Speed ASG, z którą już wcześniej podpisaliśmy porozumienie o współpracy.

17 luty 2014

Oficjalne otwarcie naszej nowej siedziby. Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Jego Ekscelencja ks bp Tadeusz Bronakowski
  • Pan Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski
  • oo Apolinary i oo Jan
  • Radny Pan Andrzej Grzymała
  • Pan Nadleśniczy Dariusz Godlewski
  • Troje dyrektorów ośrodków terapii
  • Przedstawiciel mediów - Pani Maria Kaczyńska
  • Nasi przyjaciele z Czerwonego Boru i firmy SPEED ASG

 
 

Zebranych gości przywitał Prezes Stowarzyszenia. Przedstawił pokrótce historię naszych zmagań z remontem i adaptacją pomieszczeń. Podziękował sponsorom, którzy nas wspomogli w tych działaniach. Następnie głos zabrał Pan Wojewoda. Pochwalił nasze działania a szczególnie nasz trud i poświęcenie przy pracach remontowych. Jego Ekscelencja poświęcił naszą siedzibę i wspólnie odmówiliśmy modlitwę. Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych gości na skromny poczęstunek. W rozmowach kuluarowych przedstawialiśmy nasze plany, kłopoty i stan obecny. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem obecnego wyglądu. Spotkanie zakończyło się około godziny 20:00.
Spotkanie to nagraliśmy i będzie ono dostępne w siedzibie Stowarzyszenia. Zdjęcia zamieścimy w naszej Galerii (Uroczyste otwarcie nowej siedziby).

23 marca 2014

Walne Zebranie Członków. Odbyły się wybory do władz Stowarzyszenia i Sądu Koleżeńskiego. Uchwalono również regulamin Sądu Koleżeńskiego. Walne Zebranie zdecydowało o niewielkich zmianach w Komisji Rewizyjnej i Sądzie Koleżeńskim.

16 kwietnia 2014

Spotkanie Wielkanocne. Udział wzięło około 30 osób.

Galeria (Wielkanoc)

24 maja 2014

Spotkanie robocze przy grillu. Omówiliśmy plan wycieczki rowerowej i program Forum trzeźwościowego.

Galeria (Zebranie)

15 czerwca 2014

VII Rajd rowerowy doliną Narwi. Pogoda nie spłatała nam figla, ale mogło być trochę cieplej i mniej wietrznie. Dopisali za to uczestnicy. Udział wzięło prawie 50 osób. To największa grupa, jaka brała do tej pory udział. Mamy dokumentację fotograficzną (VII Rajd rowerowy) i filmową.

28 - 29 czerwca 2014

Rozpoczynamy realizację programu "Przez edukację do zdrowia". Pierwszym etapem były wykłady nad jeziorem. Program obejmował wykłady, które przerodziły się w debaty. Ponadto uczestnicy poznali historię tych stron oraz odwiedzili ciekawe miejsca: leśniczówkę "Pranie" Muzeum K.I. Gałczyńskiego oraz Galindię - Mazurski Eden.

Galeria (Przez edukację do zdrowia)

1 - 3 sierpnia 2014

Camping and paintball. Aby zrealizować nasze kolejne zadanie wyjechaliśmy do miejscowości Jurki nad Pisą. Główną atrakcją był Paintball. Stoczyliśmy dwie bitwy o wzgórze. Uczyliśmy się współpracy w grupie, kamuflażu i tropienia przeciwnika a także obsługi karabinków, gdyż nikt z nas wcześniej nie strzelał z takiej broni.

Galeria (Paintball w Jurkach n. Pisą)

30 sierpnia 2014

Realizujemy nasz program "Przez edukację do zdrowia". Udział wzięło około 30 osób. Wykład o historii Łomży i jej mieszkańcach różnych narodowości przedstawił Pan Andrzej Skarzyński. Później zwiedzaliśmy miasto i zabytki.

Galeria (Przez edukację do zdrowia)

29 - 31 sierpnia 2014

VI Łomżyńskie Forum Trzeźwościowe. Największe nasze przedsięwzięcie w tym roku. Przez trzy dni wielu mieszkańców Łomży oraz wielu przyjezdnych brało czynny udział w przygotowanych przez nas imprezach. Forum odbiło się szerokim echem nie tylko w Łomży i dziś jest znane w wielu miastach Polski.

Galeria (Forum trzeźwościowe)

Wrzesień - Październik 2014

Zajęcia indywidualne z trenerami coaching'u. Udział wzięło 20 osób. Zajęcia prowadzili trenerzy posiadające odpowiednie uprawnienia.

6 - 7 września 2014

Biwak survivalowy w Czarnej Wsi koło Rajgrodu.

Galeria (Biwak w Czarnej Wsi)

21 września 2014

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków. Wybrano nowy Zarząd w skład którego weszli: Andrzej Werczyński, Andrzej Ciuchnicki, Robert Grzymała. Uzupełniono skład Sądu Koleżeńskiego. Za Roberta Grzymałę do Sądu Koleżeńskiego wszedł Przemysław Cwalina.

2 października 2014

W ramach realizacji programu "Przez edukację do zdrowia" grupą 24 osób wybraliśmy się do kina Millenium na film pt "Miasto 44". Zadanie to realizowaliśmy ze środków własnych i wpłat uczestników.

29 października 2014

Sąd Rejonowy Sąd Gospodarczy w Białymstoku dokonał zmian składu Zarządu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Październik - Grudzień 2014

Zajęcia na basenie Pływalni Miejskiej w Łomży. Udział wzięło 20 osób.

20 grudnia 2014

Wigilia w Stowarzyszeniu. Pierwsza Wigilia na Dwornej. Udział wzięli: Jego Ekscelencja ks. bp Tadeusz Bronakowski, ks kanonik Andrzej Popielski oraz nasi przyjaciele z Otwocka, Łysych, Łomży. Dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej przyjacielskiej atmosferze.

Galeria (Wigilia)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol