Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

26 luty 2017

Zebranie członków Stowarzyszenia. Omówiliśmy zadania na które złożymy wnioski o dofinansowanie oraz zebraliśmy pomysły jakie będziemy realizować we własnym zakresie. Pojawiło się kilka nowych pomysłów. Między innymi: wspólne zwiedzanie zabytków podczas "Nocy muzeum", wyprawy do kina i na basen. Wszystkie te pomysły spisała Marzenka i przedstawimy je wszystkie na Walnym Zebraniu Członków.

12 marca 2017

Walne Zebranie Członków Sprawozdawczo-Wyborcze. Walne Zebranie Członków przyjęło sprawozdanie merytoryczne i finansowe z wykonania zadań za rok 2016. Ponadto wybrało władze Stowarzyszenia:

Zarząd:

  • Prezes Zarządu - Robert Grzymała
  • Wiceprezes - Dariusz Radzimirski
  • Skarbnik - Marzena Rutkowska

Komisja Rewizyjna:

  • Przewodniczący Komisji - Sebastian Kulikowski
  • Członek Komisji - Dorota Przestrzelska
  • Członek Komisji - Artur Żbikowski

16 - 19 marca 2017

Zespół kilku osób pracuje nad wnioskami o dofinansowanie naszych działań. Chcemy złożyć 4 wnioski. Nasza oferta będzie jeszcze większa niż w roku poprzednim.

25 marca 2017

12 osób wybrało się do lasu po drewno na opał. Powalone wichurą drzewa pozwoliła nam zabrać właścicielka, za co serdecznie dziękujemy. Zebrane i pocięte drewno będzie schło przez dłuższy czas, mamy jednak zapas gdyby okazało się, że zima będzie sroga a dokonane zakupy będą niewystarczające.

26 marca 2017

Dziś kibicujemy reprezentacji Polski w piłce nożnej. W Stowarzyszeniu zebrało się kilkanaście osób wyposażonych we flagi, szaliki i inne gadżety kibica. Niektórzy mieli pomalowane twarze w barwach narodowych. Polska wygrała z Czarnogórą 2:1. Nasze kibicowanie przyniosło dobry efekt.

1 kwietnia 2017

To nie prima Aprilis - porządki w siedzibie Stowarzyszenia robią kobiety. Niedługo Wielkanoc i chcemy mieć czyste i pachnące pomieszczenia. Ogrzewanie kominkiem pozostawia specyficzny zapach więc przy okazji wietrzymy. Pogoda temu sprzyja bo jest słonecznie i ciepło.

11 kwietnia 2017

Wielkanoc w Stowarzyszeniu. Udział wzięło około 40 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas: JE ks. bp Tadeusz Bronakowski, oo Jan, Pan Nadleśniczy Dariusz Godlewski, Pani Dyrektor Renata Szymańska, nasi przyjaciele z Łysych, Zambrowa a także pacjenci Ośrodka na Rybakach. W Miłej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.

Galeria (Wielkanoc)

17 kwietnia 2017

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych spotkaliśmy się aby wspólnie pośpiewać karaoke. Zabawa była przednia.

Galeria (Karaoke)

20 maja 2017

Noc Muzeów. Sobotnie popołudnie. Zbieramy się w siedzibie stowarzyszenia. Przyszło kilkanaście osób. Ponad godzinę spędziliśmy na "pogaduchach" i w dobrym nastroju ruszyliśmy w drogę. Marszrutę opracowała Marzenia i była naszym przewodnikiem. W naszym planie znalazły się: Biblioteka publiczna, Domek Pastora, Archiwum państwowe, wystawa Iwo Świątkowskiego w starej elektrowni, katedra, klasztor oo kapucynów, Muzeum Północnomazowieckie, Muzeum diecezjalne. W tym dniu Łomża ożyła. Tłumy ludzi przemieszczały się we wszystkie strony. Na Starówce gwar. Przed katedrą również - a to za sprawą ogródka piwnego. Smutny to był widok, bo niektórzy mieli już dobrze "w czubie". Szkoda, że to tylko raz w roku. Kilka zdjęć jest już w naszej Galerii (Noc Muzeów). Pozostałe zdjęcia w stowarzyszeniu.

27 - 28 maja 2017

Biwak nad Pisą. Kilkanaście osób wybrało się na majowe biwakowanie. Pogoda dopisała. Spędziliśmy razem dwa wspaniałe dni. Sporządziliśmy dokumentację fotograficzną i filmową.

3 - 4 czerwca 2017

Dwudziestoosobowa grupa była w Częstochowie na Ogólnopolskich spotkaniach AA. Wyjazd był realizowany w ramach programu "Zdrowy i trzeźwy styl życia" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r.

Galeria (Częstochowa 3-4 czerwca 2017 r.)

10 czerwca 2017

Dziś kibicujemy reprezentacji Polski w piłce nożnej w meczu z Rumunią. Nasi wygrali 3:1. Było głośno i wesoło.

Galeria (Mecz Polska-Rumunia)

11 czerwca 2017

X Rajd rowerowy doliną Narwi. Udział wzięło 30 osób. Piękna pogoda sprzyjała jeździe. Po powrocie wspólny grill. Zadanie realizowane w ramach programu "Zdrowy i trzeźwy styl życia" na który otrzymaliśmy dotację z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 rok.

Galeria (X Rajd rowerowy)

17 - 18 czerwca 2017

Dwudziestoosobowa grupa była na 36 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze. Wyjazd był realizowany w ramach programu "Zdrowy i trzeźwy styl życia" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r.

Galeria (Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości)

23 czerwca 2017

W siedzibie naszego Stowarzyszenia, odbyła się pierwsza część warsztatów dotyczących osobowości człowieka. Udział wzięło 12 osób. Prowadzący Sebastian w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam to zagadnienie. Warsztaty realizowane są w ramach programu "Chcę wiedzieć i umieć więcej" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r.

24 czerwca 2017

Odbyły się wykłady szkoleniowo-warsztatowe "Pierwszy Kontakt", na których swoje kwalifikacje podnosiły kadry "Centrum Informacyjnego". Wykładowcą i Koordynatorem warsztatów była Agata Podmostko.

Warsztaty realizowane są w ramach programu "Chcę wiedzieć i umieć więcej" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r. 

30 czerwca 2017

Kontynuacja warsztatów dotyczących osobowości człowieka. Tematem była asertywność. Udział wzięło 13 osób. Warsztaty realizowane są w ramach programu "Chcę wiedzieć i umieć więcej" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r.

7 lipca 2017

W siedzibie naszego Stowarzyszenia, odbyła się ostatnia część warsztatów "Osobowość człowieka". Zajmowaliśmy się zagadnieniem komunikacji niewerbalnej z naciskiem na mowę ciała. Mowa ciała uczestników zdradzała duże zainteresowanie tematem. Udział wzięło 9 osób. Warsztaty realizowane są w ramach programu "Chcę wiedzieć i umieć więcej" współfinansowanego z ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r.

12 - 16 lipca 2017

W dniach 12-16 lipca 2017 r., w Kuklach, odbyły się zorganizowane przez nas przy wsparciu ŁPPiRPA "Warsztaty rodzinne". Warsztaty te miały na celu poprawę relacji w rodzinie. Prowadziła je terapeutka Wojewódzkiego Ośrodka Terapii i Profilaktyki Uzależnień w Łomży Pani Danuta Kozłowska. Był czas również na odrobinę relaksu, wolne chwile staraliśmy się spędzić aktywnie. Główną atrakcją była wyprawa do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Korzystaliśmy również ze sprzyjającej aury, kąpiąc się i opalając nad brzegiem jeziora Pomorze. Kilkuosobowa grupa zapalonych wędkarzy kosztem snu realizowała swoją pasję.

Galeria (Warsztaty rodzinne w Kuklach)

19 sierpnia 2017

19 sierpnia 2017 r. odbył się spływ kajakowy. Płynęliśmy Narwią z Łomży do Nowogrodu. Pogoda i humory dopisywały. Później grill i kawa w Stowarzyszeniu.

Galeria (Spływ kajakowy)

1 września 2017

W piątek 1 września dopingowaliśmy naszych podczas meczu Polska-Dania. Niestety nasi piłkarze po słabej grze przegrali 0-4.

2 - 3 września 2017

IX Forum Trzeźwościowe "Kocham - Rozmawiam". Forum poświęcone było rodzinie, budowaniu dobrych relacji. W sobotę 2 września o godz. 15 w kościele św. Andrzeja Boboli odbyła się msza święta rozpoczynająca Forum. Później droga krzyżowa "Maski". O godz. 19:30 w MDK Klub "BONAR" przy ulicy Wojska Polskiego 3 odbyła się debata prowadzona przez Pana Pawła Kołakowskiego na temat relacji w rodzinie po zaprzestaniu picia i na zakończenie mityng AA oraz zabawa taneczna. Był więc czas na rozmowy i wymianę doświadczeń. 3 września odbył się Festyn rodzinny pt. "Kocham - Rozmawiam". Przygotowaliśmy konkursy z nagrodami oraz wiele atrakcji, które były bezpłatne. Przez cały dzień trwały występy dzieci i młodzieży, działała kolejka bobolańska, swoje umiejętności taneczne prezentowała grupa BK STEP, a całość zakończył koncert Skiela Kapela i Mariusza Brzostowskiego. Całość prowadziła Pani Magdalena Sinoff. Nasze Stowarzyszenie przy pomocy Urzędu Gminy w Łomży dla uczestników Festynu sprezentowało grochówkę oraz kiełbaski. Forum Trzeźwościowe odbyło się dzięki dotacji UM w Łomży w ramach ŁPPiRPA oraz IU na 2017 r. 

4 września 2017

W poniedziałek 4 września dopingowaliśmy naszych podczas meczu Polska-Kazachstan. Wygraliśmy 3-0 co przybliżyło nas do występów na MŚ w Rosji.

19 grudnia 2017

We wtorek 19 grudnia w naszym Stowarzyszeniu, odbyło się spotkanie wigilijne. W serdecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Galeria (Wigilia)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol