Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

14 luty 2010

Pierwszą imprezą w tym roku był kulig jaki zorganizowaliśmy w Czerwonym Borze. Udział wzięło ponad 20 osób. Byli to członkowie Stowarzyszenia oraz nasi znajomi i sympatycy. Pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Niewielki mróz i padający śnieg doskonale pasowały do wyśmienitych humorów. Gorąca zupa i napoje oraz kiełbaski "z ogniska" dla niektórych uczestników były wprost zbawienne. Jazda saniami dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wracaliśmy troszkę zmarznięci ale bardzo zadowoleni. Kolejny raz pokazaliśmy, jak można bawić się i spędzać czas bez dodatkowych wspomagaczy.

Galeria (Kulig)

24 luty 2010

W środę 24 lutego o godzinie 17:30 wystąpił "Marek A". Przedstawił swoją historię oraz twórczość artystyczną. Szczególnie wzruszające były piosenki dedykowane mamie, ojcu i żonie. Z zainteresowaniem słuchaliśmy również historii powstania poszczególnych utworów. Jak zwykle sporządziliśmy dokumentację fotograficzną. Na prośbę Marka, pozostawiamy ją we własnych archiwach. Po zakończeniu koncertu była możliwość kupienia płyt z twórczością. Wiele osób skorzystało z tej okazji.
To był naprawdę wzruszający wieczór.

Galeria (Wieczór autorski - występ Marka)

31 marca 2010

Po raz kolejny spotkaliśmy się przy stole wielkanocnym. Udział wzięli członkowie Stowarzyszenia oraz uczestnicy środowej grupy terapeutycznej. Zrobiliśmy zakupy. Nasz stół dodatkowo zasiliła zaprzyjaźniona piekarnia, jeden z nowoprzyjętych członków oraz nasz troskliwy Skarbnik. Zebranych przywitał Prezes Stowarzyszenia. Złożył wszystkim życzenia i podzieliliśmy się jajkiem. Smakołyki znikały ze stołu. Wesołe miny na twarzach uczestników biesiady sprawiały sympatyczną atmosferę. Do domów wracaliśmy o godzinie 21:00. To były bardzo miłe 3 godziny w dniu dzisiejszym.

13 kwietnia 2010

Złożyliśmy wnioski z kompletem dokumentów do Urzędu Miejskiego o dofinansowanie naszych dwóch zadań. Dotychczasowe nasze próby kończyły się niepowodzeniem. Już niedługo dowiemy się o wynikach konkursu. W tym roku wszystko ma być jawne.

25 kwietnia 2010

Spontanicznie zaplanowane ognisko odbyło się z udziałem naszych przyjaciół. Udział wzięło około 50 osób. Oprócz łomżyniaków byli również nasi przyjaciele i sympatycy z różnych miast, m.in z: Białegostoku, Rutek, Czarnej Białostockiej, Broku oraz pacjenci ośrodka WOPiTU w Łomży. Głównymi zaopatrzeniowcami byli Jarek i Stefan. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. To kolejna impreza, na której mogliśmy zobaczyć uśmiechy na twarzach uczestników. Dla nas to największe uznanie. To dzięki takim imprezom lepiej się poznajemy i wspólnie uczymy spędzać czas na trzeźwo. Podziękowania dla naszych sponsorów.

15 maja 2010

Rozpoczęliśmy remont naszej siedziby. Pierwsze prace to osuszenie ściany a następnie zaizolowanie antywilgociowe. Na razie nie mamy pieniędzy na materiały, ale liczymy na pomoc ludzi dobrej woli. Kolejny etap, to malowanie pomieszczeń.

20 - 22 maja 2010

W tych dniach odnawialiśmy pomieszczenia klubo-kawiarni. Zrobiliśmy wstępny plan. Ustaliliśmy kolorystykę i zabraliśmy się do malowania. Nasze główne pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej. Jest przytulnie i miło. Zawiesiliśmy też nowe obrazy, które dopełniają całości.

5 - 6 czerwca 2010

Wyjazd na XXII Jasnogórskie Spotkania Trzeźwościowe. Tym razem pojechaliśmy dwoma busami.

Galeria (Częstochowa)

13 czerwca 2010

III Łomżyński Rajd Rowerowy doliną Narwi. Udział wzięło ponad 20 osób. Start tradycyjnie spod Ratusza. Zakończenia w siedzibie Stowarzyszenia.

Galeria (III Rajd rowerowy)

19 czerwca 2010

Rozpoczynamy remont kolejnego pomieszczenia. Jednocześnie kompletujemy niezbędne materiały. Zakończenie trudno przewidzieć.

31 lipca - 1 sierpnia 2010

Wyjazd na XVIII Dni Trzeźwości w Licheniu. Kolejny raz udało nam się pojechać całą grupą.

4 września 2010

Mityng spikerski naszego kolegi. Udział wzięło ponad 80 osób. Oprócz łomżyniaków zaszczycili nas swoją obecnością goście z Zambrowa, Ciechanowca, Grajewa, Ostrowi Mazowieckiej, Wysokiego Mazowiecka, Przasnysza, Hajnówki, Rutek, Kołak. Po mityngu było wspólne świętowanie i zabawa taneczna do 3 rano.

27 listopada 2010

Zabawa "Andrzejkowa". Oprócz łomżyniaków bawili się z nami goście z Ostrołęki, Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Rutek, Kołak, Pisza, Zambrowa. Po raz pierwszy mieliśmy wróżby związane z tradycją zabaw "Andrzejkowych". Wróżką była nasza koleżanka Dorota.
Zabawa trwała do godziny 2:00. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę. Jak zwykle sporządziliśmy dokumentację fotograficzną (Andrzejki).

19 grudnia 2010

Spotkanie opłatkowe

Wzorem lat ubiegłych zorganizowaliśmy wspólne spotkanie wigilijne. Udekorowaliśmy salę. Udział wzięli członkowie Stowarzyszenia i nasi przyjaciele.

Galeria (Wigilia)

31 grudnia 2010

Sylwester. Tradycyjnie w gronie znajomych i przyjaciół żegnaliśmy mijający rok. Zrealizowaliśmy kilka naszych pomysłów. Odremontowaliśmy część pomieszczeń.
Tradycyjnie przygotowaliśmy gorący barszczyk, którym raczyli się nasi goście (i my) po powrocie z pokazy sztucznych ogni jaki urządziliśmy i składaniu życzeń noworocznych.
Pogoda dopisała. Nie było dużego mrozu, za to śniegu ... w sam raz. Harce i swawole zakończyliśmy przed godziną 3 rano.

Galeria (Sylwester)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol