Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Pomysł takiej wycieczki zrodził się w 2007 roku po kilku latach marazmu i zmianach zarządu. Doszliśmy do wniosku, że mieszkamy nad cudowną - jeszcze dziką - rzeką i warto byłoby to wykorzystać do naszych działań. Każdego roku w czerwcu jedziemy. W tym roku po raz dziesiąty. Późno położyłem się spać. Wstałem o 7:45 czyli 15 minut przed czasem. Poranna toaleta, kawa i spacer z pieskiem. Słońce już świeci i zapowiada się piękna pogoda.

Do stowarzyszenia dojeżdżam kilka minut po dziewiątej. Nikogo jeszcze nie ma. Idę na drugą stronę do apteki i jak wracam pierwsi wycieczkowicze już są. Wyjazd o 10:00 więc czekamy popijając kawę. Przyjeżdża Krzysztof, który od początku jedzie z nami aby zabrać rowery uczestników, którzy nie dają rady lub rower uległ awarii. Trzy samochody osobowe są też w rezerwie. Ja po raz dziesiąty jadę samochodem.

Nadszedł czas wyjazdu i ruszamy. Bezpieczeństwa uczestników pilną Darek, Jacek i Dorota ubrani w kamizelki odblaskowe. Grupa jedzie zdyscyplinowana, chociaż jak wjeżdżamy w las dzieli się na dwie podgrupy. Ponieważ jadą dzieci dorośli zwracają szczególna uwagę na bezpieczeństwo. Ja jadę przeważnie przodem. Robię zdjęcia i nagrywam film. Po dwóch odpoczynkach docieramy do bunkra pod Nowogrodem. Mamy tam zaplanowany postój i ognisko. Razem z Andrzejem wyprzedzamy grupę aby przygotować ognisko i zrobić ewentualnie porządek. Dzień wcześniej byłem tam z Heńkiem i trochę posprzątaliśmy, dlatego dziś sprzątanie nas ominęło.

Ledwie rozpaliliśmy ogień a cała grupa już dojechała. Przygotowujemy posiłek. Odpoczywamy jeszcze zwiedzając bunkier i podziwiając płynącą rzekę. Robie mnóstwo zdjęć. Oczywiście moich ulubionych chmurek również. Czas mija bardzo szybko. Chłopaki przynoszą wodę z rzeki i gaszą ognisko. Chcemy wyjechać nie zostawiając zagrożenia.

Ruszamy w drogę powrotną. Ja z Jolą przez Nowogród, ale cały czas asfaltową droga więc dojeżdżamy bardzo szybko. Przygotowujemy grilla. Piję kawę i czekam na rowerzystów. Pojawiają się uśmiechnięci. Tym razem Grześ zajął się grillowaniem. Zajadamy przygotowane smakołyki. Po takim wysiłku wszystko znika bardzo szybko. Cały czas wymieniamy się wrażeniami.
Na koniec kawa w stowarzyszeniu i oglądanie zdjęć. Zrobiłem pond 300. Dodatkowo zdjęcia robił Heniek. Oglądałem te zdjęcia patrząc na reakcje ludzi. Bardzo wiele z nich było komentowanych, szczególnie moje chmury. Mimo nieprzespanej nocy nie czuję zmęczenia. Może dlatego, że nie wracałem już tymi wertepami przez las ale normalną szosą.

Różnie toczyły się losy tej naszej wycieczki. Było dwanaście osób ale i ponad pięćdziesiąt. W tym roku zaplanowaliśmy 30 i właśnie tyle wzięło udział. Tak sobie pomyślałem, że może warto zmienić trasę. Kiedyś nad tym myślałem, ale prawdę mówiąc nie ma gdzie się wybrać. W ciekawe miejsca musielibyśmy jechać ruchliwymi szosami a przecież z nami jadą dzieci. Takie trasy odpadają ze względów bezpieczeństwa. Właśnie troska o bezpieczeństwo przyczyniła się do tego, że nie mieliśmy wypadków. Rozważałem też możliwość zakończenia tej wycieczki a w to miejsce zorganizowania na przykład spływu kajakowego? Na szczęście to już nie moje zmartwienie.

Dziękuję uczestnikom wszystkich dziesięciu wycieczek. Razem przeżyliśmy wspaniałe chwile. Utrwalałem to na zdjęciach a od kiedy kupiliśmy kamerę również na filmie. Dzięki temu mamy co wspominać.

Galeria (X Rajd rowerowy)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol