Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

13 czerwca.

Jeszcze dziś pracuję , ale tak na prawdę myślami już jestem na wycieczce. Jeździmy co roku, jednak dla mnie to zawsze wyzwanie. Jestem odpowiedzialny za zabezpieczenie medyczne, jest jasne iż ludzie i ich zdrowie są najważniejsi. Nie jestem w tym sam, są ze mną ludzie, którzy tak jak ja wzięli na siebie inną służbę. Mamy również strażaka oraz innych wolontariuszy, którzy tak jak ja czuwają na przebiegiem wycieczki, jednak zawsze jest to ale.
Czy dopisze pogoda? Czy wszystko kupiliśmy? Czy coś nas nie zaskoczy w ostatniej chwili?
Tak budzi się sporo pytań, bo dla "Łomżyńskiego Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość" to co robią jego członkowie jest wizytówką. Staramy się aby mówili o nas solidni. Szczerze mówiąc, długo jeszcze nie mogłem spać w nocy.

14 czerwca.

Rano godzina siódma już na nogach. Wycieczka zaczyna się o dziewiątej , ale w Stowarzyszeniu należało by być wcześniej, aby na spokojnie wszystko co zabieramy w drogę popakować na samochody.
Jak wspomniałem wycieczki odbywają się rokrocznie. Wpisały się już na stałe w życie Stowarzyszenia. Są sporym wyzwaniem logistycznym, ale wydaje mi się, że również służą nabywaniu umiejętności, które później przydają się w kolejnych przedsięwzięciach.
Plac przed Łomżyńskim Ratuszem. Tu wyznaczyliśmy miejsce zbiórki. Niebo po nocnej ulewie zaczyna się wypogadzać, jest ciepło. Zaczynają się zjeżdżać na rowerach uczestnicy rajdu. Od początku nastoje super. Dochodzi dziewiąta. Ostatnie ustalenia oraz instruktaż odnośnie poruszania się po ulicy i ... na rowery.
Jedziemy urokliwą trasą nad brzegami Narwi. Mijamy niezwykłe, bajkowe krajobrazy. Ci którzy jadą z nami po raz pierwszy są urzeczeni, trasą. Wiosenny las wygląda oszałamiająco i ten zapach żywicy, ah.
Cieszę się bo grupa naprawdę jedzie zdyscyplinowanie. Starsi dbają o najmłodszych, ci zaś dzielnie stawiają czoła trudom drogi. Niezwykłe uczucie, takie właśnie rzeczy niezmiernie integrują ludzi.
Po drodze do Nowogrodu mamy zaplanowany przystanek na posiłek iodetchnięcia. Zrobiło się naprawdę ciepło. Dbam o to, aby ludki uzupełnili napoje i faktycznie odpoczęli. Pieczemy kiełbaski nad ogniskiem, które rozpalili Mariusz i Sylwek . Też chłopaki wcześniej wstali. Zrezygnowali z jazdy rowerem, aby rozpalić ognisko tak aby ci którzy już dojadą na miejsce rowerami nie musieli zbyt długo czekać na posiłek tylko od razu wzięli się za pieczenie kiełbasek. Nad ogniskiem czuwa Andrzejek - nasz strażak. Naprawdę, widząc uśmiechnięte twarze ludzi a przede wszystkim dzieciaków serce rośnie. Oczy robią mi się coraz większe "zgrana paczka myślę sobie". Nikomu nie trzeba tłumaczyć, każdy wie co ma robić, obawy z poprzedniego dnia znikają.
Pojedli, popili, pośmieli się i w drogę.
Do Nowogrodu docieramy około godziny dwunastej. Jak co roku odbywają się "Ogólnopolskie dni kultury kurpiowskiej". Oj jest na co popatrzeć . Niezliczone kolory sukien ubiorów regionalnych, stoiska z rękodziełem i moja teściowa. Wcale nie żartuje "Koło Gospodyń Wiejskich z Mątwicy" , do którego należy, też miało swoje stoisko z regionalnym jedzeniem . Teraz trochę żałowałem, że na ognisku zjadłem dwie kiełbaski. Dziewczyny na stoisku miały "Pampuchy", "Kartacze" i "Racuszki", oj palce lizać.
Do siedziby stowarzyszenia docieramy na godzinę szesnastą. Zasłużona kawusia dla wszystkich, no i oczywiście wrażenia z jazdy. Mimo zmęczenia pośmialiśmy się. Usiałem z boku, aby napatrzeć się na tych wesołych ludków. Radość, pogoda ducha, wsparcie, przyjaźń. Tych wartości nie da się wycenić, ale tak jak ja można się nimi cieszyć.
Bezcenne!!

Galeria (VIII Rajd rowerowy)

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol