Main Menu

Rozliczenie PIT z PITax.plDarmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

Breadcrumbs

Był deszczowy poranek, gdy wyjeżdżaliśmy z Łomży do Częstochowy na zlot AA. Jechaliśmy 9 osobową grupą ze Stowarzyszenia.
Podróż przebiegała spokojnie. Kilkadziesiąt kilometrów przed przyjazdem do celu pogoda zaczęła się poprawiać. Od czasu do czasu zza chmur wyglądało słońce - jakby Sanktuarium Maryjne wraz z miastem Częstochowa chciały nas serdecznie przywitać.
Zajechaliśmy przed klasztor Jasnogórski. Zbliżał się wieczór. 
Poszedłem przywitać się z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej. Stanąłem jak najbliżej cudownego obrazu. Klęknąłem, spojrzałem w Jej smutne, zatroskane oczy i w duchu prosiłem o pomoc z trzeźwieniu.

Pomyślałem:
Ileż ludzkich łez, łask Bożych , różnorodnych próśb kierowanych do Matki Bożej było wysłuchane przez Nią w tym Sanktuarium od chwili jego powstania.

Po odmówieniu modlitwy udałem się do busa, którym podróżowaliśmy. Wszyscy razem pojechaliśmy na kwaterę.
Osób przybyłych na Jasną Górę było jeszcze niewiele, ponieważ uroczystości rozpoczynały się w dniu następnym i miały trwać do niedzieli. Ci co już przyjechali, byli życzliwi i uśmiechnięci, tak jak w naszej całej grupie.

W sobotę rano, po śniadaniu, pojechaliśmy do Sanktuarium . Przyjeżdżało coraz więcej pielgrzymów. Informacje związane z przebiegiem uroczystości były rozwieszone na murach klasztoru.
Pierwszym etapem uroczystości była droga krzyżowa wokół murów Jasnej Góry. Brałem w niej udział, razem z wielotysięczną masą ludzi, którzy skupieni w modlitwie szli za krzyżem niesionym przez kilkudziesięciu mężczyzn pokonując wszystkie stacje znajdujące się za murami klasztoru. Razem ze mną była moja żona.

W godzinach wieczornych odbywały się mityngi AA. Poszedłem na jeden z nich, który odbywał się w wielkiej Sali, a udział brało ponad 1000 trzeźwych alkoholików. Każdy mówiący przez mikrofon opowiadał o swojej chorobie jaką jest alkoholizm. Mówili też jak wychodzili z alkoholizmu i przestali pić.

Wziąłem również udział we mszy świętej, która była poświęcona chorobie alkoholowej i ruchowi AA. Mszę celebrował biskup.
Stałem na murach i z góry widziałem, jak przed ołtarzem, na błoniach kilkudziesięciotysięczna masa ludzi modliła się i śpiewała pieśni religijne. Byłem zdziwiony i zaskoczony, gdy podczas śpiewu wszyscy chwytali się za ręce, jakby tworzyli potężną rodzinę. A przecież to byli ludzie, którzy wyzwolili się z jarzma alkoholu i chcą podziękować Matce Przenajświętszej za wyzwolenie tak jak ja. Pomimo tego, że ich nie znałem, poczułem, że są mi bliscy, że z każdym mogę porozmawiać i podzielić się tym, co mnie smuci a co cieszy.
Przecież każdy z nich przeżył tę zdradliwą chorobę. Razem dziękowaliśmy za swoją trzeźwość i nie ważne czy kilkudniową, czy też kilkudziesięcioletnią.

Następnego dnia (w niedzielę) były zawierzenia Matce Bożej. Ja obiecałem sobie i Jej, że przyjadę tu za rok razem z moimi przyjaciółmi i znajomymi, którzy tak jak ja mają ten sam cel.
Żal było opuszczać Sanktuarium Matki Bożej, ale byłem duchowo umocniony i naładowany w wierze, że nie zawiodę w moim postanowieniu, że za rok spotkam się ponownie na Jasnej Górze by podziękować Maryi za swoją trzeźwość.
Teraz wiem, że mam trzy domy: rodzinny, Stowarzyszenie i Sanktuarium Maryjne, gdzie czuję się bezpieczny i wyzwolony od alkoholu.

 

Grupy Rodzinne Al-Anon (Ang. Al-Anon Family Group) (Al-Anon - od pierwszych sylab Alcoholics Anonymous) - pracujące w oparciu o 12 Stopni. To grupy samopomocowe skupiające krewnych i przyjaciół alkoholików. Na spotkaniach Al-Anon (mityngach) członkowie rozwiązują swoje problemy dzieląc się doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym celem działania wspólnoty Al-Anon jest niesienie pomocy rodzinom alkoholików. Wspólnota nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją czy instytucją. Nie bierze udziału w żadnych sporach. W Al-Anon nie ma żadnych składek członkowskich. Przynależność i uczestnictwo jest w pełni dobrowolne.

PRZYDATNE LINKI

Nasi Partnerzy i Sponsorzy

lomza nadleśnictwo łomża parafia osm piątnica phu kurpiewski gmina lomza speed_asggok mpwik word centermebelpianpol